2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003

2009, 2008, 2007, 2006,
Agility 2008

Agility uudised paneb kirja Tiina Jürjo

Cedric

Marta

Milla

Tiina, Lill, Setu
foto Eve Hõbemets

15-16.11.08- Riia  
Aasta 2008 viimane agility võistlus, kohtunik Anders Berqvist Rootsist.
Eks muidugi oli soov hästi esineda, sest tegu ka rahvusvahelise võistlusega, kus võimalik välja teenida CACIAG.
Paraku ei õnnestunud kohe suurt midagi. Lill oli täiesti lootusetult tujust ära, esimene märk oli see, kui ta ühe tõkke alt lihtsalt süüdimatult läbi jalutas, edasi läks asi üha hullemaks, küll oli vaja nuuskida põrandat, küll ei tahetud tunnelisse minna, panin asja valetiinuse süüks, kuid paraku Lill järgmises trennis lippas nii kuis jaksas ja purustas selle illusiooni- ei mingit libatiinust! Eriti kurb, et vedasime alt ka võistkonnakaaslasi, kahe võistkondliku jooksu pealt kokku 44kp. ehk peaaegu disklaffi jagu saime kokku.
Setu indivduaalis ei jõudnud hüpperajal aega , 1,22kp. ajavea eest, läksime määrdega alt, pidamist oli vähevõitu, slaalomis pidi koer küüned täiega vaipa lükkama, et mitte pulkade vahelt välja libiseda. Agility rajal enam pidamisega probleeme polnud, aga süüdimatu koerajuht tõmbas jällegi koera poomilt enneaegu maha, jälle viiekas ja nii kahe raja kokkuvõttes 6,22 kp. ja 7.koht üheksa võistleja hulgas L
Võistkonnavõistluses korraldasime aga Leedu tiimile, mille liikmed me olime, täieliku diversiooni- lisasime võistkonna kontosse 100 kp. Nimelt teatati võistluse alguses, et Setu võistkonnas ei jookse. No selge, kui ei jookse, ega siis midagi, vaatasin rahulikult võistlust kuni meid äkitsi rajale kutsuti. Jooksin siis koera järgi, tegime päris ilusa raja, kuid lõpu eel unustasin korra keskenduda ja vale tõke saigi võetud.
Sellega aga äpardused veel ei lõppenud. Startisime väga huvitavale hüpperajale, kuid teise tõkke juures tundsin, et midagi on valesti. Nimelt ei jäänud Setu rihm starti maha, vaid otsutas minu jala otsas meile järgneda. Maha raputada teda ka ei õnnestunud, käega rihma maha lükkamist tunnustas kohtunik vilega- selge see, koerajuhil ei tohi olla midagi käes. Muidugi oli kõige sellega ka kõvasti aega kulunud, Setugi tuli tagasi vaatama, miks ta peab üksi rajal olema. Takistused kõrvaldatud, jooksime pingevabalt lõpuni, tunne oli ülihea, koostöö klappis koeraga viimase peal- vile teeb imesid...
Ühesõnaga, parim hetk Riias oli laupäevane Lidos käik.
Ja Lill on dieedil, kuniks jooksutuju tagasi tuleb... 


09.11.08
-Lill ja Setu Kilulinnas , kohtunik Anne Savioja
Eesmärgiks Lillele mõni punkt MM tabelisse saada, Setule ei osanudki muud eesmärki leida, kui et ehk õnnestuks mõnd uut juhtimisvõtet võistlusolukorras proovida.

Esimene agilityrada üllatas maksimum hüppekõrgusega, mis Tartu liivapinnases oli paras pähkel. Lill läbis raja puhtalt, kuid aeglaselt, siiski ideaalaega jõudes. Oletatavasti oli ikka liiv talle päris harjumatu, seda enam, et ta Tartus oli teist korda elus võistlemas. Karmis konkurentsis Läti sheltitedega andis see 4. tulemuse, olles siiski Eesti koertest parim. Setul nii hästi ei läinud, üks pulk tuli alla ebaõnnestunud sülepöörde katsetamisel, teine täiesti arusaamatutel põhjustel, veel lisandus poomikontakt, Setuga vajab veel kõvasti lihvi kontakti võtmine olukorras, kus koerajuht on taga koerast. Tulemus seega 15kp. ja 5 koht.
Teisel agility rajal sai Lill tõrke slaalomisse minekul, eks nurk oli ka päris pähkel ja poomil kontaktivea, mis oli täiesti hüpe poole poomi pealt, kokku tulemus 16,25kp. ja 7. koht. Setul tulid kontaktivead nii poomil kui A-l ( häbi koerajuht!) ja ajavigagi 1,42s., mis siiski oli midi klassi kiireim aeg sel rajal. Tulemus 11,42p. ja 4. koht.

Hüpperajaks oli püssirohi otsas kogu teamil, Lill lihtsalt sammus läbi slaalomi ja Setulgi polnud endist hoogu. Ja mõlemil kukkus rajal viimase takistuse pulk, ilmselt ikka põhjuseks see, et üritasin neid väga minimaalse kaarega pikkushüppest maha tõmmata. Õnnestud küll, kuid paraku kukkus ka latt. Lille tulemus 9,82kp. ja 7. koht ning Setul 6,69 ja 5. koht.26-28.09.08- FCI Agility World Championship Helsinki
Reede
MM algavab võistkondliku hüpperajaga, kohtuniks Anne Savioja.
Setu tegi võistlustele ilusa avalöögi, vaatamata väga närvilisele olukorrale enne starti, kus koer tundus täiesti ebakontaktne, ainult passis, ega saalis pole rebaseid ringi liikumas, sujus rada kenasti, tunnelist tulles juhtus küll väike koera ja koerajuhi põkkumine, mida kohtunik käe tõstmisega ei tunnustanud, aga seejärel sujus kõik suurepäraselt, oksergi õnnestus, ideaalaega me küll ei mahtunud, aga sel võistlusel olid need ka meie jaoks täiesti kättesaamatusse kõrgusesse tõstetud.
Tulemuseks 4,23kp., mis meile võistlejate individuaalses paremusjärjestuses andis lausa 19.koha! Ka meie tiimikaaslased Piko (7,53kp.) ja Sohvi (20,82kp) said rajaga hakkama ja Eesti meeskond peale hüpperada 8.kohal! Uskumatu, nii kõrgel kohal pole veel ükski Eesti võistkond peale hüpperada olnud.

Laupäev- raskeim võistluspäev, kus tervelt 2 starti, esimene neist hommikul, teine suisa hilistel õhtutundidel.
Esimeseks individuaalne hüpperada, seekord Allan Hanseni kohtuniks.
Setu on üks viimaseid startijaid, seekord oli stardi ootamine tunduvalt rahulikum, Setu maandas pingeid võistkonna kaptenile Tiiale keelt kõrva ajades.
Rada läks kenasti, üks väike segadus küll oli, kus Setu liikus vale tõkke suunas, aga siiski sai see olukord lahendatud, tulemus 5,23kp., see kõik jälle aja ületamise eest ja hüpperajal 35.koht.
Teine start oli meeskondlik agilityrada, kohtunik jällegi Allan Hansen.
Nagu karta oli, nii läkski, platsi toodi laud ja lisaks sellele veel kogu komplekt kontaktpindu. Kahjuks sai Eesti võistkond kohe külma dushi, rajal liikuv kaamera ajas sassi Piko seni veatu soorituse ja vastu tuli võtta DSQ, Sohvilt 33,69kp ja nii võis võistkonna ankur Setu oma soorituse teha pingevabalt. Nii me tegimegi ja tulemus super, ei ühtki viga, ainult aja eest jälle 6,7kp, mis individuaalselt andis 41 koha.
Võiskond oli aga agility rajal 23 ja kahe raja kokkuvõttes 12 koht, mis vaatamata kõigele parim, mis Eesti võistkond aegade jooksul MM-l saavutanud.

Pühapäev- varajane äratus nagu ka kõigil varasematel päevadel, rajaga tutvumine algas juba kell 8.00. Seekord Anne Savioja rada ja raskeim, mis nendel võistlustel mididel oli, disklaff varitses iga takistuse juures. Koer näpu otsas, me selle raja kuidagi sooritasime, lõpus lendasime ka üle poomikontakti, aga siiski oli rõõm suur saadud tulemuse üle. Emotsiooni andis ka võistluse liidriks minemine ja ehkki esikoht meilt varsti üle löödi, püsisime tablool esikuuikus mõnda aega. Ajatrahv sellelt rajalt 5,45kp ja kokku siis 10,45kp, mis andis agility rajalt 29.koha,
Mis aga kahe raja koondtulemusena andis MM-lt Setule 17.koha!
Täname treener Annet, kasvataja Anu, fänne, kes meie pärast 3 päeva oma närve tribüünil rikkusid ja loomaarst Garri Tralmanni "Billy Loomakliinikust" , kes 4 aastat tagasi tol ajal 3 kuuse Setu murdunud käpaluu kokku pani!


14.09.08- Tallinn, kohtunik Anne Tammiksalu ja Sveta Zolotnikova

Külm päev algas hüpperajaga ja sugugi mitte halvasti. Tundus, et Setu oli aeglasevõitu, pidevalt pidi ootama teda rajal järgi või on koerajuht saavutanud hiilgava jooksuvormi : Nii rahulikult kulgedes sai läbitud rada ja teenitud 0 karistuspunki, mis andis meile Liivika ja Piko järel 0,4 sek.kaotusega teise koha, mis iseenesest on tore, sest järgmistel võistlustel oleme Pikoga juba ühes teamis.
Lill jooksis samuti puhta raja, natuke küll üritas nuuskida ja kaotas sellega aega, aga ikkagi 0,63kp. aja ületamise eest ja 10 võistleja hulgas väga auväärses seltskonna 3 koht!
Kustil tuli aga võistelda palavikus koerajuhiga ja ilmselt puhtalt seetõttu kirjutati talle DSQ. Seevastu Ronny võttis kindla võidu A1 midi klassis, tulemus 5kp.

Päev jätkus agility rajaga, nüüd oli Setu täies hoos, mis viis selleni, et poomikontakt sai napilt, aga see-eest ikkagi üle astutud, tulemus 5kp. ja kuna konkurendid ei vääratanud, siis kolmas koht.
Lill tuli rajal teisest tõkkest mööda, teenis tõrke, aga edasi läks suht heas rütmis, karmis konkurentsis andis see meile 6 koha, aega isegi mahtusime vaatamata ca. 2 kadunud sekundile teisel tõkkel.
Ronny ja Kusti tõid aga welshidele järjekordse võidud, Ronny 10kp. ja Kusti 5kp., mõlemad oma klassi võitjad!

A2 ja A3 võistlejad said veel kolmandatki korda rajale tulla.
Kaarlil ja Kustil oli selleks korraks püssirohi otsas, DSQ sai teenitud kolmandal tõkkel.
Setu jooksis puhta raja, 2 väga suurt kaart ei lasknud sellest suurt rõõmu tunda ja ajaga kaotasime Läti koerale, tulemuseks teine koht.
Lillele oli algus suhteliselt raske ja nagu arvata oli, selle ka ära vussisime, peale seda oli koerajuhil tuju läinud ja nii saime kohe järgmisel tõkkel DSQ kätte ja tegime veel rajal mitu lollust, sh. üle hüpatud A- kontakt, mis oli koerajuhi karjuv lohakus!

Ak Mil Vista kasvandike saavutused
I koht x 3 ( Ronny, Ronny, Kusti)
II koht x 2 ( Setu, Setu)
III koht x2 ( Lill, Setu)


17.08.08 -Tallinn RV, kohtunik Alar Meomuttel
See udune päev jääb kauaks meelde paljudele...
Rahvusvaheline võistlus algas hüpperajaga, mis sujus suurepäraselt, selline feeling ja koeraga koos lendamise tunne tuleb paar korda aastas, tulemuseks 0 veapunkti ja hea aeg. Aga siis see juhtus.... Enne kui Setu võistlusareenilt lahkuda jõudis, lendas kohale Viburlane- truu sõber treeningutel ja võitlustel, paraku oli ta aga valel ajal ja vales kohas. Hr. Kohtunik tervitas Viburlast pika vilega ja protokolli kanti meile DSQ. Kõik sõltub lõpuks ikkagi taustajõududest nagu Mati Alaver ütleb, seekord ei olnud aga meie Määrdemeister tasemel. Eks me veel mõtleme, kas ja mis tingimustel teda üldse Helsinkisse lubada.
Et kaotus oleks veelgi valusam, lisas Setu veel ka veatu agility raja, mis oleks meile tähendanud RV võistluse võitu. Lohutuseks oli reserv CACIAG agility raja tulemuste põhjal. 1,5s. jäi meid lahutama CACIAG-st.

Lille hüpperada ebaõnnestus täielikult, ainult üks puterdamine ja kohtuniku vile lõpetas lõpuks piinad. Agility rajal oli Lill täiesti magav, kuid poomikontakti suutis siiski üle hüpata, kokku 5,28 kp. ja agilitys 6.koht.


16.08.08 -Tallinn, kohtunik Alar Meomuttel
Vihm, vihm, nii suure kui väikse seene vihm ja seda kogu võistluse vältel.
Lill sai agilitys viieka poomikontakti puudumise eest ja lisaks tõrge tunnelisse minekul, raja algus läks väga rabedalt, hiljem hakkas sujuma, tulemuseks 10kp. ja 7.koht
Setulgi puudus poomikontakt, kaasvõistlejad aga ei vääratanud ja nii jäi Setule 5.ehk viimane koht.
Hüpperajal varastas Lill slaalomis, viga tuli ka kokkupuute eest koerajuhiga ja kuskilt veel üks tõrge, kokku 26,2 kp. ja 6.koht
Setu oleks peaaegu läinud valesse tunnelisse, sest koerajuht vahtis raja kõrval liikuvat musta varju. Edasi aga läksime hea tempoga ja suureks üllatuseks tuli esikoht nulltulemusena.


26.07.08
-Tallinn, kohtunik Sigitas Bucinskas
Sel päeval sai teoks ammuoodatu, Setu viimane nulltulemusega võit agility rajalt ja seega Eesti AG CH tiitli saavutamine!
Päev oli tõeliselt palav, aga welshe paistab kuumus mitte segavat. Allpool kõik selle eduka päeva tulemused.
V1- hüpperada
Lill 0kp. ja 1.koht
Setu DSQ
V2-agility rada
Lill 19,9kp. ja 4.koht (tõrge ja poomi esimene kontakt!)
Setu 0kp. ja 1.koht
V3-agility rada
Lill 6,41kp. ja 1.koht (poomi kontakt)
Setu 5,94kp. ja 1 koht ( tõrge-jooksis kiigest mööda28.06.08 -Pärnu, kohtunik Zsusana Abranyi
Setul oli seekord vaba päev, võistles ainult Lill, kellele oli tulnud pöialt hoidma ka Pärnusse kolinud poeg Roki.
Agility raja neljas takistus oli ebanomaalselt kõrge A takistus, mis lihtsalt sundis sealt alla hüppama, lisaks sellele meelitas ka tunneliauk Lille enda poole, napilt jäi disklaffist puudu ja selle puterdamisega õnnestus veel üks tõrge ka saada, kokku 10 kp. ja koos ajaveaga tulemus 14,66kp. ja neljas koht.
Hüpperajal samuti alguses väike disharmoonia koerajuhiga, sellest tõrge, slaalomist tuli samuti viga aja ja kokku 18,87kp. ja jällegi neljas koht, seda küll 11 konkurendi seas.15.06.08- Tallinn, kohtunikud Anne Tammiksalu (A2) ja Svetlana Zolotnikova
(A1 ja A3)
Päev algas sedapuhku hüpperadadega kõigile võistlusklassidele, esmakordselt startis Lill A3 klassis, rajal oli ohtralt keerutamist, millega edukalt toime saime, küll aga tõi 5kp. ja ajakaotuse viga slaalomis, kokkuvõttes 9,88 kp. ja neljas koht.
Samal rajal Setult DSQ, ei muud kui puhas juhi lohakus ja hajevilolek.
Kusti ja Ronni tulemus hüpperajal samuti DSQ.
Agilityrajal sai Lill kohe teisel tõkkel disklafi, hämmastav kuidas asjad, mis trennis välja tulevad, siiski võistlusel alt veavad. Edasi jooksime treeningu mõttes, kusjuures Lill käis tervitas vahepeal ka telkipugenud perenaist ja nuuskis kontrolli mõttes üle kahtlased kohad platsil. Setul sujus agilityrada suurepäraselt, õnnestusid isegi kontaktid ja siis ühel hetkel ei suutnud koerajuht enam koeraga sammu pidada, oh neid sirgeid tunneleid, ainult nuhtluseks on nad siiailma loodud ja nii sai vale tõke hüpatud, tõeliselt kahju oli sellest rajast!
Kusti teine rada tõi kauaoodatud tulemuse, üleminek A2 klassi!
Ronni piirdus 18,28 kp-ga.
Kusti sai kohe ka proovida A2-s võistlemist ja proovimine lõppes esikoha ja 44 kp.-ga. Omamoodi rekord seegi, vähemasti welshi terjerite oma, shotlased kindlasti on võimelised veelgi enamaks.
Lille viimane rada tõi ainsa poodiumikoha sel võistlusel, tõrke saime jälle slaalomis ja kokku 8,4 kp. ja teine koht. Setul sai saatuslikuks tunneliauk, mis ta liiga vara sisse imes. Siiski võib Setule öelda tubli poiss, sest sellist kiirust polnud enam ammu nähtud. Koerad võiks ju enne rada öelda, kui kiiresti neil seekord plaanis liduda on.


10.05.08- Eesti Meistrivõitlused Veskimetsas, kohtunik Johanna Nyberg.
Welshikatest osalemisõigus oli Millal, Martal ja Sedrikul, aga kuna koerajuhte napib, siis Millal jäi mullune hõbemedal kaitsmata ja võistles ainult Sedrik.
Hüpperajalt tuli puhas tulemus, aeg oleks võinud parem olla, kuna hetkeks jäi Setu põrnitsema raja kõrval toimuvat, kohtunik oli aga ideaalajaga helde olnud ja probleeme aega mahtumisega polnud.

Setu
Hüpperajal seega Sedrik teine ja agilityrajale minnes eelviimane stardipositsioon. Agilitys suutsime paraku saada jälle poomil kontaktivea ja see maksis meile meistritiitli. Teine koht meistrivõitlustel on muidugi ka tore. Elagu Setu!

Meistrikatele jätgnes kaks rahvuslikku võistlust, kus lisaks Setule proovisid käppa Ronni ja Lill ning ka norwichist treeningpartner Dessi.
Dessi tegi hiilgava agilityraja, kuid teenis viieka A-kontakti eest- uskumatu, kuidas selliste siilijalgadega on võimalik ületada kontaktpind seda puudutamata! See tulemus andis 9 koera konkurentsis tubli teise koha.
A1 agilityrajalt tuli ka Ronnile teine koht 18,6 karistuspunktiga.


Lill

A2 miniklassis Lill oli nagu vana rahu ise, ei varastanud stardis, ei haukunud, ei karanud püksisäärde- täielik ümbersünd võrreldes 2 nädala taguse Soome võistlusega, puhas rada
0 kp. ja ühtlasi ka esikoht.

A3 midiklassis Setul õnnestus teenida 28,35 kp., koerajuht ei viitsinud eriti pingutada peale pusserdatud algust lisandusid veel vead slaalomis ja kontaktpindadel.


Ronni

Hüpperajalt lisas Ronni oma kontole ühe esikoha, paraku läks aeg üle tänu mõttepausile slaalomis ja nii jäi saamata klassivahetuseks vajalik 0 tulemus.

Samalt rajalt Dessi teenis DSQ, viisaks koer ikka tervitab treenerit, olgu tal parasjagu võistlus või mitte ja ilmselt siis treenerilt saadud nõuanne viis lõpuks valesse tunneli auku.

A2-s jätkus Lille malbe olek ja uskumatu sai teoks- ühe päeva jooksul tuli 2 puhast rada ja klassivahetus, lisaboonuseks veel esikoht ka!
Setu ei saanud ka kehvem olla, hüpperajal kukkus küll viimane pulk, aga esikoht siiski tuli.
Uskumatult edukas päev päädis kahe ja neljajalgsete grilliõhtuga Järvekülas.


27.04.08- Järvenpää
Pühapäeval võistlesime Järvenpääl, kus kohtunikuks oli meie oma Anne.
Esimesel rajal saime tõrke kohe alguses, järgnes juba traditsiooniks saanud diskussioon slaalomis ja asi päädis vales tunneliaugus.
Hüpperada kulges edukalt, kuni tõrke parandamata jätmine sarjatakistusel tõi traditsioonilise tulemuse.
Lühidalt- tuleb ikka treenigutele pühenduda ja samas heaks treeninguks oli ka nädalavahetus Soomes.


26.04.08 - Turu
Lille esimene võistlus peale kutsikate kaelakandjaks kasvatamist toimus Soomemaal Turus, kohtunikeks Johanna Nyberg ja Salme Mujunen.
Pikk treening- ja võistluspaus oli Lille muutnud lennukaks, liigagi lennukas.
Esimene rada oli väga lihtne jooksurada, ei mingeid keerutamisi, 17-st takistusest rajal oli tunnel 5 korda! Milline lust ja lillepidu, ainult slaalom raja viimases pooles tundus Lillele puhas nöök peale kiiret lendu ja nii juhtus, et ta otustas ühe pulgavahe ökonoomitada. See trikk läbi ei läinud, slaalomist tuli 3 tõrget arutelust, kas koer ikka peab tegema slaalomit samal ajal kui tahaks hoopis edasi joosta.
Teine rada oli ilus, kiirus hea, aga paraku lendasime poomikontaktist üle, 5kp. ja viies koht 19 konkurendi seas.
Kolmandal võistlusel tekkis pusimine slaalomiga ja tulemuseks DSQ.


13.04.08 - Tartu, kohtunik Svetlana Kreslina

Lill on veel emapuhkusel ja jäi koju poisse kasvatama.
Wlshide au kaitsesid Ronny, Kusti ja Setu. A1 midi koerte klassis on tihe rebimine Kusti ja Ronny vahel.
Agilityrajal võidutses Kusti, superilus sooritus, 0 karistuspunkti ja veenev esikoht kuue võistleja hulgas. Ronny piirdus neljanda kohaga.
A2 jõudmiseks on Kustil vaja veel üht tulemust agilityrajalt ja ongi tehtud!
Hüpperajal seevastu oli edukam Ronny, rajavigu ei olnud, kuid kuna kiirus oli paras pähkel kõigile võistlejatele, tekkis aega jõudmisega raskusi ning 6.5 kp. andsid teise koha, pole paha Ronny!
Setu alustas võistluspäeva disklaffiga teisel tõkkel, aga edasi läks tõusvas joones. Agilityrajalt 5kp. (lohakus A-l) ja kolmas koht ning hüpetes 9,4kp.(1 pulk ja ajaviga) ja teine koht.
Hea, et dopingukontrolli veel Eesti võistlustel pole, koerajuht oli manustanud kõvasti ravimeid, et kehatemperatuur ikka normis püsiks.


08.03.08 - Tallinn, kohtunik Svetlana Zolotnikova

Setul seekord laenatud koerajuht,kogemustega welshi taltsutaja Kristina.
võislus 1 9,6kp. ja viies koht, võistlus 2 4,2kp. ja teine koht, võistlus 3 DSQ


17.02.08 - hooaja avalöök Tartus, kohtunik Peteris Akimovs
See oli Kusti päev, kes A1-s võitis mõlemad rajad ja teenis hüpperajal ka oma karjääri esimese nulltulemuse, Kusti kiirus rajal oli 4,2m/s! Agilitys oli Kustil pisut rinnapistmist kiigega ja tulemus15kp, esikoht tuli aga sealtki.
Tublid poisid Kusti ja Kaarel mõlemad, vend Setu peab end tõsiselt kokku võtma kui selline järelkasv tulemas on.
Sedriku tulemused agilitys 10,53kp. (IV koht), 2,12kp. aja eest (
I koht! Erilised tänusõnad Kendzile, kes meile poomikontakti kinkis) ja hüpperajal DSQ.


19.01.08
- Agility eksam Kurnas, kohtunik Anne Tammiksalu
Osalesid Lill ja Ronny. Lill ei lasknud end häirida loodetavast õnnistatud olukorrast, küll oli tal aga mõlemil rajal tegemist hiire?lõhnade nuuskimisega ja nii tuli tulemuseks A2-s 20.34kp. ja HY-2 DSQ, eks tallame aga edasi A2 radu.
Ronnyl(koerajuht Siiri)- agility rajal DSQ, aga hüpperada läbiti seekord puhtalt, tulemuseks 9kp (aeg läks üle)

 
Tallinn, Estonia Tel/Fax: 6608780 GSM: 56 474 695 E-mail: anu.keerd@mail.ee